wtorek, 23 marca 2010

Superbohaterskie schizy

Na forach filmowych wrze. Chris Evans, do tej pory najbardziej znany jako Human Torch, oficjalnie został nowym Kapitanem Ameryką. Kto za? Kto przeciw? Wpisujcie miasta!

Ja wstrzymuję się od głosu, dopóki nie zobaczę gotowego filmu, niemniej pragnę zauważyć, że obsadzenie Torcha w roli Kapitana otwiera drogę do nowego poziomu kina superbohaterskiego. Gdyby bowiem ktoś kiedyś zdecydował się zekranizować Secret Avengers czy Ultimate Alliance, mógłby uzyskać komiks i film psychologiczny w jednym. Zaś Evans, którego uwielbiam od czasu jego wybitnej roli w "Not Another Teen Movie" (2001), za rolę borderline-hero z łatwością chapnąłby Oscara.Moje marzenie: film, który idzie jeszcze dalej niż "The Killing Joke", by w finale bez żadnych niedomówień ukazać Batmana i Jokera - już przecież posiadających podwójną tożsamość - jako tę samą osobę. Rozdwojenie jaźni do potęgi - coś fantastycznego! Christian "American Psycho" Bale byłby w takiej roli znakomity.

8 komentarzy:

 1. e tam, przecież wiadomo, że FF zremakują i NWO (nowej właśnie obowiązującej) rzeczywistości Pochodnię zagra kto inny :)
  no i niczym nie będzie się to różniło od zabiegów scenarzystów komiksowych tworzących elseworlds, parallel universes i Ziemię nr pierdyliard-któryś-tam

  OdpowiedzUsuń
 2. @e tam, przecież wiadomo, że FF zremakują i NWO (nowej właśnie obowiązującej) rzeczywistości Pochodnię zagra kto inny :)

  Then will be then, now is now. Ale poniekąd masz rację i też uważam, jak zresztą sugeruję w pierwszym akapicie notki, że czepianie się Evansa jest głupie. Cieszyć się, że nie Pattinson & Co.!

  OdpowiedzUsuń
 3. A czym on się różni od Pattisona oprócz wieku?

  OdpowiedzUsuń
 4. @A czym on się różni od Pattisona oprócz wieku?

  Po pierwsze, bardzie "kapitanoamerykańską" urodą. Po drugie - i chyba nawet ważniejsze - talentem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz Pan prawo do takiego zdania.
  http://screenrant.com/wp-content/uploads/mark-valley-captain-america.jpg

  http://media.photobucket.com/image/captain%20america%20without%20mask/Youko_Suri/00-VerboseGamer/Cap.png

  OdpowiedzUsuń
 6. Kapitan Ameryka powinien mieć kwadratową szczękę, małe oczka i być blondynem (najlepiej świńskim).

  OdpowiedzUsuń
 7. @Kapitan Ameryka powinien mieć kwadratową szczękę, małe oczka i być blondynem (najlepiej świńskim).

  http://www.aceshowbiz.com/images/events/SGG-025284.jpg

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja strasznie lubię Evansa, więc się cieszę.

  OdpowiedzUsuń